Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu vodorovná
Žemberovce, okres LeviceHľadať
 
 

Vitajte na webovej stránke obce Žemberovce

Vítame vás citátom - naším mottom pre dobrú pracovnú klímu

"V zlej atmosfére nefunguje takmer nič...
V dobrej je možné prekonávať aj 
najťažšie problémy a konflikty." (L. B.)


 

Ťažký boj proti Starému Tekovu s víťazným koncomVytlačiť
 

OFK Žemberovce erb.jpgAko sme už predoslali v avíze k zápasu, v nedeľu 10.marca 2019 úvodné jarné kolo na domácej pôde nebolo pre naše A-mužstvo vôbec jednoduchou záležitosťou. Vlhké daždivé a chladné počasie, húževnatý súper a viacero našich chýbajúcich jesenných opôr (Vanya, Kučerka, Čík). To boli faktory, ktoré význačne poznačili priebeh stretnutia.

Nastúpili sme v zostave: Mészáros – Molnár, Slúka, Szabó, Levák – Klačko, Petráš, Tóth, Mazúch – Ferencz a Varga. V II.polčase sa postupne dostali ešte do hry Šikeť, Mikula a Gajdoš. Po vzájomnom opatrnom začiatku sme dali v 20. a 38.minúte dva góly Ferenczom a Klačkom. Hostia však tesne pred koncom polčasu znížili na 2:1. V II.polčase sme sa miestami dostali pod veľký tlak zo strany súpera, ale vďaka nášmu obetavému výkonu sme víťazstvo 2:1 nakoniec ubránili. Uznanie si zaslúžia všetci naši hráči, ktorí sa dostali na ihrisko, ale treba pochváliť najmä oboch strelcov gólov, Ferencza a Klačka, aj Petráša a Tótha za výborné prihrávky na góly, Slúku za obetavé bránenie a brankára Mészárosa za niekoľko perfektných zákrokov v II.polčase. Sympatický bol aj debut dorastenca Erika Szaba v jeho prvom majstrovskom zápase za dospelých.

V tabuľke sme poskočili o jedno miesto. Po 16.kole sme na 5.mieste s 31 bodmi a skóre 51:36.             V nedeľu 17.marca o 15,00 hod nastúpime v Loku proti domácemu Družstevníku. Na zápas pozývane aj našich verných priaznivcov. Doprava je individuálna.


 
 

OZNAMY

Obecná knižnica v Žemberovciach - letný výpožičný čas Vytlačiť
 

Obecná knižnica je od 8.11.2018  otvorená  každý utorok a  štvrtok od 13,00 hod do 17.00 hod v zdravotnom stredisku (v miestnostiach kde bol dočasne presťahovaný obecný úrad).

 

V prílohe si môžete pozrieť knihy, ktoré sú pre Vás k dispozícii.

 

 


 
 

Ako triediť separovaný zber - TatiarVytlačiť
 

Spolocnost pre separovaný zber Tatiar Pukanec poskytuje podrobné informácie ako správne triediť jednotlivé zložky odpadu.


 
 

Zlepšenie energetickej hospodárnosti objektu obecného úradu v ŽemberovciachVytlačiť
 

Obci Žemberovce bola v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia schválená Žiadosť o nenávratný finančný príspevok pre projekt s názvom Zlepšenie energetickej hospodárnosti objektu obecného úradu v Žemberovciach vo výške 166 065,64 EUR.

Realizáciou navrhovaných opatrení došlo k zníženiu konečnej potreby energie. Po realizácii projektu je budova zaradená, v súlade s platnou legislatívou, do energetickej triedy A1. Vysoká miera úspor energie je zárukou pozitívneho dopadu na životné prostredie.

 

 

 


 
 

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

Partnerská obec v Maďarsku

maľovaná mapa

Ručne maľovaná mapa tekovského regiónu z dielne firmy CBS spol. s.r.o.
webygroup
ÚvodÚvodná stránka