Vítame vás citátom - naším mottom pre dobrú pracovnú klímu:

"V zlej atmosfére nefunguje takmer nič... V dobrej je možné prekonávať aj

najťažšie problémy a konflikty." (L. B.)

Ťažký boj proti Starému Tekovu s víťazným koncomVytlačiť

OFK Žemberovce erb.jpgAko sme už predoslali v avíze k zápasu, v nedeľu 10.marca 2019 úvodné jarné kolo na domácej pôde nebolo pre naše A-mužstvo vôbec jednoduchou záležitosťou. Vlhké daždivé a chladné počasie, húževnatý súper a viacero našich chýbajúcich jesenných opôr (Vanya, Kučerka, Čík). To boli faktory, ktoré význačne poznačili priebeh stretnutia.

Nastúpili sme v zostave: Mészáros – Molnár, Slúka, Szabó, Levák – Klačko, Petráš, Tóth, Mazúch – Ferencz a Varga. V II.polčase sa postupne dostali ešte do hry Šikeť, Mikula a Gajdoš. Po vzájomnom opatrnom začiatku sme dali v 20. a 38.minúte dva góly Ferenczom a Klačkom. Hostia však tesne pred koncom polčasu znížili na 2:1. V II.polčase sme sa miestami dostali pod veľký tlak zo strany súpera, ale vďaka nášmu obetavému výkonu sme víťazstvo 2:1 nakoniec ubránili. Uznanie si zaslúžia všetci naši hráči, ktorí sa dostali na ihrisko, ale treba pochváliť najmä oboch strelcov gólov, Ferencza a Klačka, aj Petráša a Tótha za výborné prihrávky na góly, Slúku za obetavé bránenie a brankára Mészárosa za niekoľko perfektných zákrokov v II.polčase. Sympatický bol aj debut dorastenca Erika Szaba v jeho prvom majstrovskom zápase za dospelých.

V tabuľke sme poskočili o jedno miesto. Po 16.kole sme na 5.mieste s 31 bodmi a skóre 51:36.             V nedeľu 17.marca o 15,00 hod nastúpime v Loku proti domácemu Družstevníku. Na zápas pozývane aj našich verných priaznivcov. Doprava je individuálna.

OZNAMY

Obecná knižnica v Žemberovciach - zimný výpožičný časVytlačiť

Obecná knižnica je od 8.11.2018  otvorená  každý utorok a  štvrtok od 13,00 hod do 17.00 hod v zdravotnom stredisku (v miestnostiach kde bol dočasne presťahovaný obecný úrad).

V prílohe si môžete pozrieť knihy, ktoré sú pre Vás k dispozícii.

Súbor na stiahnutie Zoznam knih.xls Zoznam knih.xls (1.6 MB)