Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu vodorovná
Žemberovce, okres LeviceHľadať
 
 

Vitajte na webovej stránke obce Žemberovce

Vítame vás citátom - naším mottom pre dobrú pracovnú klímu

"V zlej atmosfére nefunguje takmer nič...
V dobrej je možné prekonávať aj 
najťažšie problémy a konflikty." (L. B.)


 

Príprava jarnej časti súťaží v našom futbaleVytlačiť
 

 OFK Žemberovce erb.jpg   V stredu 29.januára sa zišiel na pravidelnej schôdzi výkonný výbor OFK Družstevník Žemberovce. V úvode kooptoval za svojho riadneho člena Jána Krnáča, ktorý bol na výročnej schôdzi zvolený za náhradníka. Doplnil sa tak počet členov výboru na 11, čo je v súlade so stanovami klubu.

    Výbor sa hlavne zaoberal prípravou na jarnú časť súťaží ObFZ Levice, v ktorých naše družstvá účinkujú.

Podarilo rozšíriť počet žiakov do prípravky na 15, čo sa javí ako dostatočný počet pre jarnú časť súťaží. Pribudli 3 hráči z Bátoviec, 2 zo Žemberoviec a 1 z Brhloviec. V piatok 18.1. prebehlo stretnutie s rodičmi a deťmi z prípravky. Za výbor sa zúčastnili pp.Petráš, Bielik, Bošiaková. Deti dostali tričká a lopty.

     Začiatkom februára by mali začať pravidelne v piatok trénovať aj dorastenci na našom ihrisku spolu s A mužstvom pod vedením p. Petráša. Mužstvo v zápasoch bude kaučovať p.Bíreš. Bude ešte potrebná inventúra hráčskeho kádra, lebo nie je ešte u niektorých hráčov jasné, či chcú u nás pokračovať a máme aj zranenia. Lieči sa Szabo a po operácii je aj rekonvalescent Lipiansky. Obom prajeme skoré uzdravenie. Preto bude treba hľadať možnosti doplnenia kádru. O žiakoch sa bude rokovať na ďalšom zasadnutí výboru.

      A mužstvo už začalo zimnú prípravu. Z mužstva odchádza do Hontianskych Trstian Frajka. Ďakujeme mu za viacročné pôsobenie v klube. V rekonvalescencii po operáciách sú Kučerka a Vanya. Tiež im želáme skoré uzdravenie. Vrátil sa P.Busai. Je vybavený prestup brankára T.Mészárosa z Loku a v jednaní je ešte ďalšie doplnenie mužstva.  Sú dohodnuté 4 prípravné zápasy:  9.02.2019 – Želiezovce (u súpera), 16.02.2019 - Hontianska Vrbica (o mieste sa ešte rokuje), 23.02. - Veľký Cetín (na umelej tráve v Nitre) a  3.3. doma s Bzovíkom. Začiatky zápasov sa tiež ešte upresňujú. Podrobné informácie dostanú naši priaznivci včas.

     Výbor sa tiež zaoberal niektorými materiálnymi záležitosťami. Na jar by mala na vylepšenie informovanosti už slúžiť na ihrisku dlho očakávaná svetelná výsledková tabuľa s časomierou a do prevádzky by malo byť dané tiež ozvučovacie zariadenie. Úplne dokončiť by sa mal aj bufet a v riešení je aj spôsob jeho prevádzkovania. Odstráňovať sa budú aj drobné nedostatky na novej streche.

      Ako vidieť, práce pred začiatkom súťaží je naozaj dosť. Pri niektorých sa výbor asi obráti aj na pomoc brigádnikov. Tak, ako tomu bolo aj v minulosti.

      V súvislosti s financovaním klubu sa obraciame na všetkých členov klubu o darovanie 2% z daní roku 2018 v prospech klubu. Pre záujemcov máme pripravené príslušné tlačivá. Možno sa obrátiť na p.Bielika (mob:0905343418).             


 
 

OZNAMY

Obecná knižnica v Žemberovciach - letný výpožičný čas Vytlačiť
 

Obecná knižnica je od 8.11.2018  otvorená  každý utorok a  štvrtok od 13,00 hod do 17.00 hod v zdravotnom stredisku (v miestnostiach kde bol dočasne presťahovaný obecný úrad).

 

V prílohe si môžete pozrieť knihy, ktoré sú pre Vás k dispozícii.

 

 


 
 

Ako triediť separovaný zber - TatiarVytlačiť
 

Spolocnost pre separovaný zber Tatiar Pukanec poskytuje podrobné informácie ako správne triediť jednotlivé zložky odpadu.


 
 

Zlepšenie energetickej hospodárnosti objektu obecného úradu v ŽemberovciachVytlačiť
 

Obci Žemberovce bola v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia schválená Žiadosť o nenávratný finančný príspevok pre projekt s názvom Zlepšenie energetickej hospodárnosti objektu obecného úradu v Žemberovciach vo výške 166 065,64 EUR.

Realizáciou navrhovaných opatrení došlo k zníženiu konečnej potreby energie. Po realizácii projektu je budova zaradená, v súlade s platnou legislatívou, do energetickej triedy A1. Vysoká miera úspor energie je zárukou pozitívneho dopadu na životné prostredie.

 

 

 


 
 

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

Partnerská obec v Maďarsku

maľovaná mapa

Ručne maľovaná mapa tekovského regiónu z dielne firmy CBS spol. s.r.o.
webygroup
ÚvodÚvodná stránka