Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Žemberovce, okres Levice

Vitajte na webovej stránke obce Žemberovce

Vítame vás citátom - naším mottom pre dobrú pracovnú klímu:

 

"V zlej atmosfére nefunguje takmer nič... V dobrej je možné prekonávať aj

najťažšie problémy a konflikty." (L. B.)


 

Ponuka od speváckeho súboru ŽemberovčanVytlačiť
 

spevokol v KD

Spevácky súbor Žemberovčan spieva pri Obecnom úrade v  Žemberovciach od roku 2007. Od začiatku ho vedie a sprevádza na akordeón Mgr. Mária Bernáthová. Na husliach hrá p. Jozef Krnáč. Sprievodné slovo na vystúpeniach a sólo má Marta Hamarová, ktorá je aj pokladníčkou súboru. Kroniku od začiatku vedie Marta Bieliková. Členmi súboru sú 13 seniori, ktorí sa spoločnej záľube spevu venujú aktívne už 12 rokov.

 

     Súbor má bohatý repertoár 200 piesní rôznych žánrov. Sú to piesne príležitostné, populárne, kresťanské a koledy. Slovenských ľudových piesní má súbor v repertoári až 100.spevokol pri ocu

      Súbor vystupuje na spoločenských a kultúrnych podujatiach nielen v obci Žemberovce, ale i blízkom a vzdialenejšom okolí.

V rokoch 2008, 2010 a 2015 spieval Žemberovčan na podujatí Vianoce v Bratislave. V rokoch 2015, 2016, 2017 a 2018 súbor vystupoval na Seniortalente v Banskej Štiavnici a na mnohých iných podujatiach.

      Svojimi piesňami chceme potešiť nielen staršiu generáciu, ale i mladých, aby slovenská pieseň zostala vždy živá. Ak si nás chcete vypočuť, radi Vám zaspievame na podujatí, ktoré v tomto roku organizujete.

Kontakt na vedenie spevokolu:

Mgr. M. Bernátová – 0903 756 294

M. Hamarová – 0904 814 446

M. Bieliková – 0915 412 174.

Spevokol3.jpg


 
 

OZNAMY

Obecná knižnica v Žemberovciach - letný výpožičný čas Vytlačiť
 

Obecná knižnica je od 8.11.2018  otvorená  každý utorok a  štvrtok od 13,00 hod do 17.00 hod v zdravotnom stredisku (v miestnostiach kde bol dočasne presťahovaný obecný úrad).

 

V prílohe si môžete pozrieť knihy, ktoré sú pre Vás k dispozícii.

 

 


 
 

Ako triediť separovaný zber - TatiarVytlačiť
 

Spolocnost pre separovaný zber Tatiar Pukanec poskytuje podrobné informácie ako správne triediť jednotlivé zložky odpadu.


 
 

Zlepšenie energetickej hospodárnosti objektu obecného úradu v ŽemberovciachVytlačiť
 

Obci Žemberovce bola v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia schválená Žiadosť o nenávratný finančný príspevok pre projekt s názvom Zlepšenie energetickej hospodárnosti objektu obecného úradu v Žemberovciach vo výške 166 065,64 EUR.

Realizáciou navrhovaných opatrení došlo k zníženiu konečnej potreby energie. Po realizácii projektu je budova zaradená, v súlade s platnou legislatívou, do energetickej triedy A1. Vysoká miera úspor energie je zárukou pozitívneho dopadu na životné prostredie.

 

 

 


 
 

webygroup

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

Partnerská obec v Maďarsku

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

maľovaná mapa

Ručne maľovaná mapa tekovského regiónu z dielne firmy CBS spol. s.r.o.

7816133

Úvodná stránka