Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Žemberovce, okres Levice

Vitajte na webovej stránke obce Žemberovce

Vítame vás citátom - naším mottom pre dobrú pracovnú klímu:

 

"V zlej atmosfére nefunguje takmer nič... V dobrej je možné prekonávať aj

najťažšie problémy a konflikty." (L. B.)


 

Monografia Žemberoviec - získala hlavnú cenu Slovenská kronika roka 2018Vytlačiť
 

mon Zemb079.jpg     Dňa 19. októbra 2018 sa starosta obce Žemberovce Ing. Ján Kalman a zostavovateľky monografie Žemberovce PhDr. Jarmila Bátovská, Mgr. Eva Bešinová a Mgr. Marta Švoliková zúčastnili v Martine vyhodnotenia 10. ročníka súťaže Slovenská kronika 2018. Súťaž sa koná každé dva roky, organizuje ju Národné osvetové centrum, Slovenské národné múzeum, Slovenská národná knižnica a Združenie miest a obcí Slovenska.

     Cieľom súťaže je motivovať záujem o uchovávanie a záchranu kultúrno-spoločenského dedičstva formou tvorby kroník, monografií obcí a miest a ich využívania ako prostriedku na hlbšie spoznávanie slovenskej miestnej a regionálnej histórie a kultúry, spoločenských a kultúrnych tradícií našich obcí, miest a regiónov.

     Súťaží sa v dvoch základných kategóriách obecná a mestská kronika a monografia. V tomto roku udelila odborná komisia len jednu hlavnú cenu v kategórii vedecká a vedecko-popularizačná monografia. Niekoľkoročná príprava a práca na vydaní monografie sa vyplatila, naša monografia Žemberovce získala hlavnú cenu. Porota vyberala z 33 kroník a 59 monografií poslaných do súťaže z celého Slovenska, hodnotila odbornú a estetickú úroveň, využívanie prameňov a dokumentačnú hodnotu súťažných  prác. 

     Zostavovateľky sa chcú poďakovať všetkým,  ktorí priali tomuto projektu, prispeli svojimi spomienkami a fotografiami k tomuto úspechu.  Dúfame, že svoje presvedčenie prehodnotia aj tí, ktorí vydanie monografie považovali za zbytočný luxus.


 
 

OZNAMY

Obecná knižnica v Žemberovciach - letný výpožičný čas Vytlačiť
 

Obecná knižnica je od 8.11.2018  otvorená  každý utorok a  štvrtok od 13,00 hod do 17.00 hod v zdravotnom stredisku (v miestnostiach kde bol dočasne presťahovaný obecný úrad).

 

V prílohe si môžete pozrieť knihy, ktoré sú pre Vás k dispozícii.

 

 


 
 

Ako triediť separovaný zber - TatiarVytlačiť
 

Spolocnost pre separovaný zber Tatiar Pukanec poskytuje podrobné informácie ako správne triediť jednotlivé zložky odpadu.


 
 

Zlepšenie energetickej hospodárnosti objektu obecného úradu v ŽemberovciachVytlačiť
 

Obci Žemberovce bola v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia schválená Žiadosť o nenávratný finančný príspevok pre projekt s názvom Zlepšenie energetickej hospodárnosti objektu obecného úradu v Žemberovciach vo výške 166 065,64 EUR.

Realizáciou navrhovaných opatrení došlo k zníženiu konečnej potreby energie. Po realizácii projektu je budova zaradená, v súlade s platnou legislatívou, do energetickej triedy A1. Vysoká miera úspor energie je zárukou pozitívneho dopadu na životné prostredie.

 

 

 


 
 

webygroup

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

Partnerská obec v Maďarsku

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

maľovaná mapa

Ručne maľovaná mapa tekovského regiónu z dielne firmy CBS spol. s.r.o.

7822767

Úvodná stránka