Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Žemberovce, okres Levice

Klub dôchodcov

 

Nápad založiť Klub dôchodcov v Žemberovciach skrsol pri vínku na viniciach v roku 1996. Na začiatku roka 2011 mal klub vyše sto členov, medzi ktorými sú i nedôchodcovia.

Výbor klubu dôchodcov pracuje v zložení: predsedkyňa Marta Gúčiková, hospodárka Mária Repáňová, pokladníčka Mária Kňažovicová, kronikárka Katarína Baranová, kuchárka Irena Renčová. Ďalšími členmi výboru sú: Anna Baťková, Mária Šinkovičová, Júlia Vyskočová, Eva Vrecníková, Ján Bielik a Marta Bieliková. Výbor klubu sa schádza podľa potreby a množstva akcií.

Sídlo klubu je v priestoroch zdravotného strediska, kde máme k dispozícii 2 miestnosti s kuchyňou s dobrým vybavením.

Hlavnou činnosťou klubu je i naďalej zveľaďovať klub, aby sa členovia na našich akciách cítili príjemne. Organizujeme spoločné prednášky, výstavy. Zabezpečujeme pre členov i nečlenov oslavy k jubileám i posledné rozlúčky s občanmi. Usporadúvame zájazdy, spolupracujeme pri akciách organizovanými Obcou Žemberovce i Materskou školou.

Spomeniem niektoré podujatia, ktoré sme minulý rok pripravili pre svojich členov i nečlenov: fašiagová zabíjačka, MDŽ, posedenie s členmi Zväzu protifašistických bojovníkov Poníky, výstavu "Viazanky a móda dávnych čias", Posedenie pri čaji. V klube prebiehalo cvičenie jogy. V našich priestoroch nacvičuje svoj program spevokol Žemberovčan.

Od januára roku 2011 prebieha v klube opäť cvičenie jogy, spevokol pokračuje v nácviku svojho programu . Priestory klubu využíva i Kultúrna komisia obce na svoje pravidelné schôdzky. Novinkou je cyklus prednášok, ktoré sa uskutočňujú každý druhý piatok o 18.00 hod. Vítaní sú aj nečlenovia klubu či mladšia generácia. Prednášky sa budú konať pravidelne do konca júna. Ak sa podarí presadiť zaujímavé témy, bude sa v týchto aktivitách pokračovať i od septembra.
 


 

webygroup

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

Partnerská obec v Maďarsku

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

maľovaná mapa

Ručne maľovaná mapa tekovského regiónu z dielne firmy CBS spol. s.r.o.

7816042

Úvodná stránka